KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Mis on Centab süsteemi eelis võrreldes mobiilsete imuritega ?

Eeliseid on palju, kuid kõige tähtsam on see , et meie süsteem ei paiska väga ohtlikku peent puidutolmu ruumi tagasi. Laastudest ja tolmust puhastatud õhk suunatake ruumist välja. Seadmega on võimalik ka klassiruumi koristada , kuna see tekitab ca. 4 korda suurema vaakumi kui mobiilsed imurid, kusjuures müra on ca. 20 dB madalam.

Kui õhk suunatakse välja, kas siis ruumis õhupuudust ei teki ?

Meie kogemuste põhjal võib öelda , et ei teki . Tavakasutuse juures on avatud 1-5 klappi ( ja seda mitte pidevalt ) ja väljajuhitav õhukogus on 200 -1000 m3/h. Kuna kõik vanemad hooned tavaliselt “lekivad” siis vaakumit ruumis ei teki. Uute hoonete puhul on võimalik väljajuhitavat õhukogust kompenseerida ventilatsiooniga.

Kas on võimalik ka õhu suunamine ruumi tagasi?

Jah, on küll. Kuid siis tohib kasutada ainult HEPA filtrit. See teeb süsteemi muidugi kallimaks.

Kui hoones on erinevad tuletõkketsoonid, siis kuidas toimub süsteemi paigaldamine?

Erinevate tsoonide puhul isoleeritakse torud tsoonide vahel. Võimalik on paigaldada ka termoanduriga klapp kuid praktilistel põhjustel pole seda vaja. Süsteem on varustatud termilise anduriga , mis katkestab seadme töö kohe kui temperatuur tõuseb 78 kraadini. Kuna ventilaator ja filter asuvad hermeetiliselt suletud kapis , siis hapniku puudumise tõttu tuli torustiku sees ei levi. KINDLASTI on vaja aga tulekindlalt isoleerida torud tsoonide vahel.

Kas süsteemiga saab ühendada ka vanu tööpinke ?

Jah, saab küll.

Palju see süsteem maksab ?

Iga objekt on erineva maksumusega . Kõik sõltub vajalikust võimsusest , ruumide suurusest ja erinevast lisavarustusest. Keskmise süsteemi hind on ca. 15 000 – 20 000 EUR koos paigaldusega.

Kus see seade on toodetud ?

Rootsis ja sellistega on varustatud enamik põhjamaade koole.